Електрична чи водяна рушникосушка?

Рушникосушка – це прилад, що призначається для сушіння рушників та обігріву ванної кімнати. Минули часи, коли сушки для рушників всі були схожі на один – нержавіючий сталевий змійовик. На сьогоднішній день, сушки для рушників мають різні змії подібні, сходові або дизайнерські форми, виконуються в різних кольорах і мають багато розмірних варіантів виконання. Є прилади, здатні опалювати великі ванні кімнати або кухні. За принципом дії, сушки для рушників діляться на електричні, водяні і комбіновані.

Електричні рушникосушки

Електричні рушникосушки працюють за рахунок електроживлення 220 Вольт (розетка). Такі прилади мають нагрівальний кабель або мокрий тен. Сушки для рушників з нагрівальним кабелем є сухими і вважаються більш безпечними. Прилади з мокрим теном мають спеціальну рідину, яку заливають у трубки сушки для рушників і яку гріє тен. Перевагою електричних приладів є легкість регулювання (на більшості з них є регулятори потужності) і можливість самостійно включати та вимикати сушарку для рушників, залежно від потреби. Недоліком електричних приладів є постійне споживання електроенергії та більш короткий термін служби (порівняно з водяними рушникосушарками).

Водяні рушникосушки


Водяні рушникосушки працюють за рахунок теплоносія (опалення чи гарячого водопостачання). Серед переваг водяних приладів можна відзначити їхню довговічність та повну незалежність від електроенергії, що робить їх і безпечнішими. Є невеликі моделі, призначені тільки для сушіння речей, або потужні, здатні самостійно обігрівати приміщення. Недоліком водяних рушникосушарок, при підключенні до системи опалення, є їх непрацездатність після завершення опалювального сезону. При підключенні до гарячого водопостачання прилад також не працює під час відсутності гарячої води. Дані факти призводять до утворення грибкових нальотів та пошкодження ремонту у приміщеннях з підвищеною вологістю. Виходом з цієї ситуації може стати водяна сушка для рушників, з вбудованим теном, або комбінована сушка для рушників.

Комбіновані рушникосушки

Комбіновані рушникосушарки являють собою водяні прилади, з вбудованим електричним теном. Дана конструкція дозволяє приладам працювати як від теплоносія, так і від електроенергії або відразу від двох джерел. Комбіновані сушки для рушників, при включеному тені, є досить потужними, щоб самостійно опалювати досить великі приміщення. Більшість водяних рушникосушарок від європейських виробників (наприклад, Tom Term) також можуть додатково обладнатися електричним теном і ставати комбінованими.

Дизайнерські рушникосушки


Сучасні рішення в ремонті та будівництві приміщень, не оминули і рушникосушарки. Європейські компанії (Tom Term, Betatherm, Terma), з виробництва сушильних та опалювальних приладів, вигадують все нові рішення, щоб догодити навіть найвибагливішим споживачам. Є варіанти електричних, водяних або комбінованих рушникосушок. Можливі, як невеликі малопотужні прилади, так і повноцінні сушарки для рушників-радіатори, здатні опалювати приміщення. Для любителів нестандартних і багатофункціональних рішень, можливі варіанти приладу з дзеркалом, гачками для рушників і речей або навіть сушарки для рушників-перегородки, для зонування приміщень. Колірна гама дизайнерських рушникосушок дуже різноманітна і дає можливість підібрати прилад, на будь-який смак.

Яку обрати рушникосушку?

Перше, на що потрібно посилатися, при виборі сушки для рушників, це які завдання перед нею стоять? При необхідності просто просушувати рушники та речі, можна придбати електричний прилад. Електричні сушки для рушників більше підходять для багатоквартирних і високоповерхових будинків. У приміщеннях після ремонту, де немає можливості переробляти систему опалення або гарячого водопостачання, також легко встановити прилад, що працює від електроенергії.

У приміщеннях, які потрібно обігрівати і просушувати, більше підійдуть водяні сушки для рушників, так як мають більше потужність. З метою економії також слід вибрати прилад, що працює від теплоносія. Водяні сушки для рушників частіше використовують в автономних системах опалення (приватні будинки), де є можливість переобладнання системи опалення або водопостачання. Автономне опалення характеризується не високим робочим тиском та чистим середовищем теплоносія, що продовжить термін служби приладу на довгі роки.

У приміщення, які потребують опалення і високу вологість цілий рік (відсутність вікон або системи вентиляції), варто встановити комбіновану рушникосушарку. Плюсом даного приладу є його можливість обігрівати ванну кімнату взимку від теплоносія, а влітку від електричного тену. Перемикання комбінованих рушникосушок відбувається в ручному режимі, але при встановленні таймера з'являється можливість автоматичного перемикання за заданим часом.

Де купити рушникосушку?

ІІнтернет-магазин «Опалення дому» представляє широкий вибір електричних, водяних та комбінованих рушникосушок. Крім моделей, представлених на сайті, у нас є багато електронних та паперових каталогів, з величезною різноманітністю вибору. Наші фахівці допоможуть Вам підібрати необхідний прилад, за розмірами, тепловіддачею та принципом роботи. В інтернет-магазині «Опалення дому» найнижчі ціни, на сушарки для рушників, від українських та європейських виробників. Ми надаємо послуги, по фарбуванню рушникосушарок, у будь-який колір (за колірною шкалою RAL). Також, ми співпрацюємо з висококваліфікованими фахівцями з монтажу, які якісно та за прийнятну ціну, встановлять та підключать Вам сушарку для рушників.

Дякую, що приділили час та прочитали статтю. Успіхів Вам, у виборі та користуванні опалювальними приладами!