Допомога у виборі радіаторів опалення

Вибираємо радіатор для опалення приміщень

Сучасні прилади водяного опалення є найпопулярнішим джерелом тепла в нашому будинку, офісі та багатьох інших приміщеннях. Саме водяне опалення на сьогоднішній день найвигідніше та економічніше. Обладнання, яке віддає тепло в приміщення, прийнято називати радіатором. Існує велика кількість різновидів радіаторного опалення. Вони різняться за цільовим призначенням, матеріалом виготовлення, візуальним зовнішнім виглядом, розміром. Систем опалення так багато, як і радіаторів. Всі вони відрізняються способом нагрівання та доставки води до приладу. Головне, що варто запам'ятати, не всі радіатори опалення однакові. І далеко не всі підходять для тієї чи іншої системи опалення. Простіше кажучи, певний вид радіаторів опалення може не підходити для конкретної системи опалення. Як вирішити цю проблему і вибрати правильно? Ми допоможемо у цьому!

Выбор радиатора в интернет-магазине "Отопление дома"


АлюминиевыеБіметалевіСталевіЧавунніМідно-алюмінієвіВертикальніНизькі

У таблиці представлені види приладів опалення, які можна купити в нашому інтернет-магазині. У цій статті ми докладно і зрозуміло опишемо переваги і недоліки кожного з можливих варіантів. Допоможемо зробити правильний вибір. І запропонуємо найкращу ціну на вибраний вами товар. Всі сім видів до певної міри відрізняються між собою не тільки за ціною, а й за своїми основними перевагами. Усі радіатори опалення можна розділити на дві групи. Секційні та панельні. До секційних можна віднести набірні радіатори, які формуються по секціях. Панельна це одна суцільна панель (коробка) яка продається за різними розмірами. Секційні алюмінієві, біметалічні, чавунні радіатори. Панельні це сталеві та мідно-алюмінієві радіатори. Вертикальні та низькі можуть бути і секційними та панельними.

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори відносяться до секційних обігрівачів. Секції скріплені між собою за допомогою різьбового ніпелю та прокладки. Такі прилади найпопулярніші в Україні. До їх переваг можна віднести порівняно не дорогу ціну, простоту монтажу, високу тепловіддачу, низьку теплоємність, довговічність, привабливий зовнішній вигляд. Але алюмінієві радіатори мають свої недоліки. Вся справа у властивостях металу. При пошкодженні внутрішньої поверхні такі прилади швидко окислюються і, можливо, просто почнуть протікати. Тому їх не рекомендується використовувати в центральних системах опалення. Алюмінієві радіатори чутливі до домішок різноманітних незамерзаючих рідин. Розведення мідними трубами може пошкодити вашим алюмінієвим джерелам опалення. Виходячи з усього перерахованого можна зробити висновок про те, що алюмінієві радіатори можна встановлювати в автономні системи опалення та деякі централізовані системи опалення з гарною якістю теплоносія та відсутністю контакту з мідними трубопроводами.




Біметалеві радіатори

Секційні обігрівачі типу біметал - це вже модернізована модель секційного алюмінієвого радіатора. Чому варто вибрати біметал батарею опалення? Відповідь криється у його технічних характеристиках та довговічності роботи. Візуальний зовнішній вигляд секції біметал не відрізнити від алюмінієвих. Секрет криється у внутрішньому каркасі зі сталі. У такого виду радіаторів вода протікає не алюмінієвими колекторами а сталевими. Що надає радіатору надійності, довговічності та стійкості до різного роду подразників. Біметалічний прилад це напевно найкращий варіант для багатьох видів систем опалення. Винятком може стати лише відкрита (без насоса) гідравлічна модель опалення будинку.




Сталеві радіатори

Представник панельного сімейства батарей виготовлений цілком із сталі. В інтернеті можна зустріти безліч виробників які відрізняються за ціною і ідентичні за зовнішнім виглядом. Пересічний покупець можливо навіть не подумає, що існує певна відмінність між ними. Але насправді різниця є. І вона дуже суттєва. Вся справа в товщині сталі, яка використовується при виробництві. Європейські виробники в основному виробляють радіатор із товщиною сталі 1.25 мм. Бюджетні турецькі виробники випускають прилади завтовшки 1.15, 1.10 і навіть 1.05 мм. На що впливає товщина сталі? Відповідь проста! При порівнянні однакового розміру радіаторів з товщиною сталі 1.25 і 1.15 перші буду довговічніші, мають більшу тепловіддачу і більш довгі терміном експлуатації. Всі сталеві радіатори мають схожі властивості робочого тиску. Максимальний показник становить 10 бар. Панельні радіатори варто вибрати, якщо у Вас автономна система опалення закритого типу з водяним теплоносієм. Сталеві радіатори не рекомендовано монтувати до централізованих міських систем з низки причин. перше це високий тиск, який може пошкодити радіатору. Друге це сезонний спуск води, який відразу ж призведе до корозії всередині обладнання. Для автономної системи опалення сталевий радіатор ідеальне рішення. Малий вміст води, низька теплоємність, зручне регулювання, не висока ціна. Все це робить сталеві батареї привабливими і часто використовуваними.




Чавунні радіатори

Чавун у виробництві опалювального обладнання відомий вже дуже давно. Чавунні батареї використовували навіть сотню років тому. Переваги чавунних батарей у їх тепловіддачі та довговічності. У деяких будинках із централізованим опаленням можна побачити чавунні прилади віком понад 70 років. Але з часом з'явилися нові та більш сучасні прилади, які все частіше змінюють на старий, іржавий чавун. Саме іржа стала основною проблемою таких батарей. Чавунні радіатори необхідно періодично підфарбовувати, вони засмічують систему сміттям, яке утворюється в результаті корозії внутрішніх стінок, вони мають велику вагу і не завжди зручні для монтажу. У нас в інтернет-магазині можна придбати сучасні моделі чавунних радіаторів. Чому ще варто купувати чавун? Сучасні прилади з чавуну проходять кілька етапів фарбування та гарантовано не проіржавіють протягом 15 років. Чавунні радіатори можна встановлювати в центральні системи опалення, вони також дуже добре працюють у відкритих гідравлічних системах без циркуляційного насоса.




Мідно-алюмінієві радіатори

Новий вид радіаторів, який нещодавно підкорив ринок України. Візуальні подібності із сталевим радіатором складно не помітити. Але конструктивно та технічно ці два радіатори абсолютно відрізняються між собою. Мідно-алюмінієві панелі складаються з алюмінієвого корпусу, який занурений теплообмінник з мідної труби і алюмінієвих пластин. Такий радіатор має ряд переваг та недоліків. До плюсів можна віднести відмінну тепловіддачу, легку вагу, швидке регулювання, зручність монтажу, високу надійність у всіх системах опалення без винятку, зовнішній вигляд. Саме мідно-алюмінієвий радіатор можна встановити абсолютно всі види систем опалення, популярні в Україні. З недоліків виділяється лише можливе накопичення пилу на теплообміннику та циркуляція повітря над радіатором.




Вертикальні радіатори

Для встановлення радіаторів у вузьку нішу потрібні высокі батареї які не займають багато місця за шириною. Сучасні виробники знайшли вихід із цієї ситуації. Вигляд обладнання вертикальні батареї стає дуже популярним в Україні. Вибір моделей досить великий. Можна вибрати те, що підійде для Вас індивідуально як за дизайном так і за технічними характеристиками. Вертикальними можуть бути як секційні, так і панельні радіатори. Більшість із яких призначається до роботи в автономних системах. Але є і такі як Vogle&Noot та Fondital, які легко можна встановити і в центральну.




Низькі радіатори

Для обігріву кімнати із встановленим панорамним вікном або дуже низьким підвіконням необхідно правильно вибрати прилад опалення. Стандартні обігрівачі заввишки 40-60 см. закривають частину вікна, а деякі з них не працюють ефективно. Для таких приміщень рекомендовано вибирати низькі радіатори. Моделей даного обладнання дуже багато. Доступні у продажу підлогові та настінні батареї для центральних та автономних систем опалення. Низькими можуть бути алюмінієві, біметалічні, сталеві, чавунні, мідно-алюмінієві прилади. Ідеальним рішенням для панорамного вікна будуть конвекторні моделі із примусовою системою подачі повітря нагору.


Підбір радіатора опалення

Для квартири з центральним опаленням краще встановити біметалічні або чавунні радіатори, які будуть найбільш довговічні і зможуть протистояти гідравлічним ударам. Для закритої автономної системи можна вибрати сталевий, алюмінієвий або біметалічний. Для відкритої системи без насоса краще ставити тільки чавунні радіатори, які мають низький гідравлічний опір. Нестандартні радіатори вертикального та низького типу можуть бути виготовлені зі всіх доступних матеріалів. Тому їх використання допускається у всіх системах опалення.